Please use this identifier to cite or link to this item: https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/17298
Title: Технології соціально-педагогічної підтримки дітей-сиріт на засадах турботи
Authors: Шаповалов, Ігор Леонідович
Keywords: педагогічна підтримка
наставник
екзистенційні проблеми
турбота
сирота
pedagogical support
teacher
existential problems
concern
orphans
Issue Date: 2023
Abstract: UA : Кваліфікаційна робота: 116 с., 83 джерел, 6 додатків Об’єкт дослідження: педагогічна підтримка сиріт, випускників інтернатів, яка реалізується у вигляді наставництва та спрямована на вирішення особистісних проблем. Предмет дослідження: технології педагогічної підтримки сиріт, засновані на екзистенційних ідеях турботи про себе та інших, що реалізуються за допомогою наставництва. Мета дослідження: теоретична розробка концепції та технології педагогічної підтримки сиріт, заснованих на екзистенційних ідеях турботи про себе та інших. Методи дослідження: порівняльний аналіз і синтез для концептуалізації понять «екзистенційні проблеми», «смислоутворення», «турбота», «рефлексія», «свобода», «педагогічна підтримка» та принципів їх функціонування, історичний метод; моніторинг наявних даних для визначення стану проблеми, контент-аналіз наявних статей з данної тематики, системний та логіко-структурний метод. Теоретична значущість дослідження – розкрито зв’язок екзистенційних, соціальних та освітніх проблем, що породжує утилітарну, утриманську позицію у сфері рішення соціальних та освітніх проблем; розроблено якісний метод дослідження – екзистенційне есе, що дозволяє виявити міру готовності дитини до вирішення власних проблем на етапі випуску з інтернатної установи. Практична значущість дослідження: показано результати застосування у практичній діяльності технології індивідуалізованої педагогічної підтримки, заснованої на ідеях турботи про себе та інших, що реалізуються у формі наставництва. Галузь використання: соціальні служби для сім’ї, дітей та молоді.
EN : Кваліфікаційна робота: 116 с., 83 джерел, 6 додатків Об’єкт дослідження: педагогічна підтримка сиріт, випускників інтернатів, яка реалізується у вигляді наставництва та спрямована на вирішення особистісних проблем. Предмет дослідження: технології педагогічної підтримки сиріт, засновані на екзистенційних ідеях турботи про себе та інших, що реалізуються за допомогою наставництва. Мета дослідження: теоретична розробка концепції та технології педагогічної підтримки сиріт, заснованих на екзистенційних ідеях турботи про себе та інших. Методи дослідження: порівняльний аналіз і синтез для концептуалізації понять «екзистенційні проблеми», «смислоутворення», «турбота», «рефлексія», «свобода», «педагогічна підтримка» та принципів їх функціонування, історичний метод; моніторинг наявних даних для визначення стану проблеми, контент-аналіз наявних статей з данної тематики, системний та логіко-структурний метод. Теоретична значущість дослідження – розкрито зв’язок екзистенційних, соціальних та освітніх проблем, що породжує утилітарну, утриманську позицію у сфері рішення соціальних та освітніх проблем; розроблено якісний метод дослідження – екзистенційне есе, що дозволяє виявити міру готовності дитини до вирішення власних проблем на етапі випуску з інтернатної установи. Практична значущість дослідження: показано результати застосування у практичній діяльності технології індивідуалізованої педагогічної підтримки, заснованої на ідеях турботи про себе та інших, що реалізуються у формі наставництва. Галузь використання: соціальні служби для сім’ї, дітей та молоді.
Description: Шаповалов І. Л. Технології соціально-педагогічної підтримки дітей-сиріт на засадах турботи : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 231 "Соціальна робота: соціальна педагогіка" / наук. керівник Н. В. Заверико. Запоріжжя : ЗНУ, 2023. 116 с.
URI: https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/17298
Appears in Collections:Кваліфікаційні випускні роботи здобувачів магістерського рівня вищої освіти кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Шаповалов.pdfМагістерська робота1.16 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.